تبلیغات
*و شهید قلب تاریخ است* - پاسدار شهید حمزه مومنی

*و شهید قلب تاریخ است*
 
دعای فرج

آپلود عکس

پاسدار شهید حمزه مومنی

حمزه در تاریخ 2/2/1343 در یك خانواده مذهبی ، متدین و مومن در روستای محمله متولد شد .

دوران كودكی را در دامان پر مهر و محبت خانواده با مسائل اولیه اسلام آشنا شد و از فراست و ذكاوت فوق العاده ای برخوردار بود . در درس اعجوبه ای شگفت انگیز بود كه زبانزد خاص و عام شده بود .

حركات و رفتارش آینده ای درخشان و پر افتخار را نوید می داد . مشكلات و سختیها لحظه ای او را از تعلیم و تعلم باز نداشت بلكه او را در این راه صابر و ثابت قدم پروراند .

احترام عجیبی نسبت به والدین خود داشت ، گویا می دانست كه پدر و مادرش باید 5 سال چشم انتظار آمدنش باشند .

در سالهای اوج انقلاب در راهپیمایی و تظاهرات شركت می كرد و پس از پیروزی انقلاب به فرمان امام خمینی (ره ) به عضویت سپاه در امد .

بارها در جبهه های حق علیه باطل حضور یافت و عشق به شهادت لحظه ای او را آرام نمی گذاشت . در عملیات فاو شیمیایی شد و پس از درمانی كوتاه فورا خانه را به قصد جبهه ترك نمود .تا اینكه در منطقه عملیاتی فكه بر اثر اصابت تیر مستقیم كالیبر 50 به صورتش روح ملكوتی اش به معراج رفت . به دلیل عملیاتی بودن منطقه بعد از 5 سال جسم خاكی اش در زادگاهش تشییع و به خاك سپرده شد .

بخشی از وصیت نامه شهید حمزه مومنی :

خدا را شكر می كنیم كه این توفیق را به من داده كه در جبهه بتوانم وظیفه ی شرعی خودم را در حد توانایی ام نسبت به اسلام و قرآن انجام دهم . خواهشی كه از همه اقوام و اهالی محل دارم این است كه امام و روحانیت را تنها نگذارید وگرنه گمراه می شوید .

تاریخ روز حدیث موضوعی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}