تبلیغات
*و شهید قلب تاریخ است* - شهید مرتضی مریدزاده

*و شهید قلب تاریخ است*
 
دعای فرج

آپلود عکس

شهید مرتضی مریدزداده

نام پدر : حاجی

تاریخ شهادت : 9/2/1367

محل شهادت : خرمشهر

شهید مرتضی مریدزاده در تاریخ یك مرداد ماه سال 1346 شمسی در روستای مَز از توابع شهرستان خنج در خانواده ای مذهبی و فقیر دیده به جهان گشود . پدر شهید مریدزاده از راه كشاورزی امرار معاش می كرد و لذا به علت كمك به پدر در امر كشاورزی نتوانست بیش از پنجم ابتدایی به تحصیلات ادامه دهد . مرتضی هفتمین فرزند خانواده بود و از كودكی مورد مهر و محبت فراوان خانواده اش بود و همیشه در كارهای كشاورزی به پدرش كمك می كرد .

شهید مرتضی مریدزاده پس از طی آموزش بعنوان پاسدار وظیفه انجام خدمت نمود و ابتدا در جبهه خرمشهر حضور یافت . ایشان هفت ماه و بیست روز در جبهه خرمشهر دوشادوش رزمندگان اسلام با نیروهای بعثی روبه رو شد و سرانجام در منطقه خرمشهر بر اثر اصابت تركش به گلویش در تاریخ 9/2/1367 به فیض عظیم شهادت رسید و در تاریخ 16/2/67 با مراسم خاص و باشكوهی در زادگاهش به خاك سپرده شد .

قسمتی از وصیت نامه شهید

برادران عزیز :

من اكنون كه در میدان نبرد حق علیه باطل شركت كرده ام به این نتیجه رسیده ام كه انسانیت خود را باز یافته ام و می توان با جنگیدن در برابر دشمنان خدا دین خود را به سالام ادا نمایم .

و اما سخنی با پدر و مادرم :

اگر بدانم را با پیراهن خونین مشاهده كردید ناراحت نشوید چرا كه رهبری مكتب ما چنین بود . شما با دیدن این وضع خدا را شكر بگوئید و طلب آمرزش برائم نمائید .

تا قاصد فجر شیوه را دیگر كرد

شب نیز ظهور نور را باور كرد

بیداروشان خفته دل بر خیزند

خورشید سر از زخم شهیدان پر كرد

تاریخ روز حدیث موضوعی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}