تبلیغات
*و شهید قلب تاریخ است* - بسیجی شهید حسین خردمند

*و شهید قلب تاریخ است*
 
دعای فرج

آپلود عکس

بسیجی شهید حسین خردمند

حسین فرزند حسن بیگ در تاریخ 10/6/1340 در روستای محمله از عشایر طایفه ایگدر دیده به جهان گشود . حسین در سن 2 سالگی پدرش را از دست داد و سرپرستی اش بر عهده برادر بزرگی گذاشته شد . در سن 5 سالگی نیز مادرش را از دست داد . شهید خردمند بدون پدر و مادر در جوار مادربزرگ خود با مشكلات زندگی اشنا شد . در سن 7 سالگی در دبستان عشایری روستا مشغول به تحصیل شد .

در مقطع ابتدایی یكی از شاگردان ممتاز بود .

اخلاق ، رفتار و ادب حسین زبانزد خاص و عام بود . جهت ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی روانه خنج شد و با دیگر دوستان خود در خانه اجاره ای ساكن شد . علاوه بر موفقیت در تحصیل ، كلیه كارهای خانه از جمله تهیه غذا ، شستن لباسها و.... را بر عهده داشت . او در ایام تابستان كار می كرد و از این طریق بخشی از هزینه های دوران تحصیل خود را تامین می نمود . حسین جهت ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان راهی كوار شد و در هنرستان شهید غفاری كوار در رشته اتومكانیك مشغول به تحصیل گردید . دوره متوسطه دانش آموز ممتازی بود وسال سوم را با معدل 71/16 به پایان رساند .

در سال چهارم دبیرستان در لبیك به ندای امام خمینی (ره) درس و تحصیل را رها كرده و روانه جبهه شد . و در تاریخ 8/1/1361 در عملیات فتح المبین در سن 21 سالگی به عرش اعلی سفر كرد .

بخشی از وصیت نامه شهید خردمند :

خواسته ام از شما برادران و خواهران محترم : اولاً : اتحاد ، اتحاد ، اتحاد همه با هم متحد شوید و نگذارید دشمن بین شما نفاق اندازد و شما را از هم جدا كند و بزرگترین وظیفه ما حفظ اتحاد و وحدت كلمه و پشتیبان از مام خمینی است .

تاریخ روز حدیث موضوعی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}