تبلیغات
*و شهید قلب تاریخ است* - شهید حاج قاسم قاسمی

*و شهید قلب تاریخ است*
 
دعای فرج

آپلود عکس رایگان

زندگینامه شهید حاج قاسم قاسمی

قاسم به سال 1336 در روستای باغان از توابع  بخش خنج به دنیا آمد . در هوای پاك و طبیعت زیبای روستا رشد و نمو یافت و ز همان كودكی با مبانی دین مقدس اسلام اشنا شد .

شش ساله بود كه به مكتب خانه رفت و قرائت قران را فرا گرفت ، سپس راهی مدرسه شد و دوره ابتدایی را به پایان رساند اما هنوز كودكی بیش نبود كه از نعمت وجود مادر بی بهره شد و بزرگترین حامی اش را از دست داد . فقدان مادر ، آغاز مشكلات و سختیهایش بود . اما از آن پس با رنج و مشقت اشناتر شد و با مشكلات خوگرفت .

پس از گذراندن خدمت مقدس سربازی برای امرار معاش راهی كشورهای حوزه خلیج فارس و در قطر به كار اشتغال یافت . مدتی بعد به وطن بازگشت و همسری برگزید ، قژثمره این پیوند فرزند پسری بود كه از او به یادگار مانده بود .

آغاز انقلاب و حركت همه جانبه مردم ، آغازی بود بر فعالیتهای قاسم ، او نیز همدوش با سایر هموطنانش به صف مبارزه پیوست و پس از پیروزی انقلاب به عنوان سربازی فداكار مشغول خدمت شد و در حراست از دستاوردهای انقلاب از هیچ كوششی دریغ نورزید .

وی مطیع فرامین رهبری بود از جمله نخستین افرادی بود كه به عضویت سپاه در آمد ، با آغاز جنگ نیز از اعضای اولین كروههای اعزامی به جبهه بود .

قاسم در عملیاتهای متعددی حضور داشت و در مناطقی چون سوسنگرد ، هویزه ، ابادان و دیگر مناطق جنگی جنوب و غرب كشور خدمت كرد . مدت یكسال نیز مامور سركوب ایادی مزدور در كردستان شد . وی مدتی در پست فرماندهی سپاه پاسداران خنج ف اوز ، گراش و جویم خدمت كرد و چهار ماه پاسدار بیت حضرت امام (ره ) بود .

سرانجام در اول ماه رمضان (20/2/1365) هنگام اعزام نیرو به روستاهای حومه شهر خنج در برخورد با اشرار مسلح در نبردی نابرابر به شهادت رسید و شجاعانه به دیدار معبودش شتافت ف و جاسم تنها یادگارش نیز در تاریخ 11/7/1378 بر اثر تصادف به دیدار یار رسید .

وی در قسمتی از وصیت نامه اش می نویسد :

برادران و خواهران لحظه ای رهبر عزیز انقلاب را تنها نگذارید و پیوسته آگاه باشید كه دشمن هر لحظه در كمین است تا از اب گل آلود ماهی بگیرد . دشمنان انقلاب را بشناسید و اهداف آنان را نقش بر آب كنید .

جان به قربان شهیدی كه پس از كشته شدن           غسلش از خون بود و گرد غریبی كفنش

ماه در ره عشق نقض پیمان نكنیم                         گر جان طلبد دریغ از جان نكنیم

دنیا اگر از یزید لبریز شود                                   ما پشت به سالار شهیدان نكنیم  

تاریخ روز حدیث موضوعی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}