تبلیغات
*و شهید قلب تاریخ است* - شهید بهمن انصاری

*و شهید قلب تاریخ است*
 
دعای فرج

آپلود عکس

شهید بهمن انصاری

نام پدر : حسینعلی

تاریخ شهادت : 29/5/65

محل شهادت : خورعبدالله

شهید بهمن انصاری در تاریخ 15 خرداد 1344 شمسی در روستای مز در حومه شهر خنج در خانواده ای  متدین و مذهبی چشم به جهان گشود .

روح تدین و معنویت از دامن همین خانواده علاقه مند به مسائل مذهبی در او اوج آمیخته شد .

دوران تحصیلات شهید از زادگاهش شروع شد و پس از اتمام دوران دبستان برای ادامه تحصیل به روستای ارد رفت و سپس در دوره متوسطه در دبیرستان بهروزیان اوز ثبت نام نمود . علاوه بر تحصیل ، بر فعالیتهای انقلابی خود افزود و سپاه را محیط مناسبی برای فعالیت یافت و در مدتی كه در اوز بود از فعال ترین افراد بسیجی در سپاه بود .

در همین دوره بود كه شهید با احساس وظیفه پس از طی كردن دوره آموزش نظامی برای اولین بار در جبهه های نبرد حاضر شد و در عملیات بدر از ناحیه پای راست مورد اصابت قرار گرفت و مدتها بستری شد و دوباره به سنگر مدرسه برگشت .

سرانجام در خدمت سربازی به عنوان پاسدار وظیفه انجام خدمت نمود و پس از گذراندن دوره آموزشی ومدتی در ماهشهر و سپس در قاسمیه به خدمت پرداخت و در عملیات غرور آفرین و الفجر 8 دوشادوش رزمندگان اسلامی شركت نمود و پس از تسخیر فاو و خورعبدالله به منطقه عملیاتی خورعبدالله منتقل شد و در ا»جا بر اثار اصابت تركش راكت به ناحیه گردن به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

قسمتی از وصیت نامه شهید

به عزیزان و جوانان روستای خودم توصیه می كنم كه :

همواره به فرمایشات رهبر انقلاب توجه نموده و هیچگاه به بی تفاوتی دچار نشوند و برای حفظ جمهوری اسلامی و اسلام شتابانه راهی میدانهای نبرد گردند و از شما تقاضا داریم جهت فعال نمودن پایگاه مقاومت روستا از هیچ گونه كوششی فروگذار ننمائید و در صورت امكان در شبهای جمعه بر سر مزارم دعای كمیل به پا دارید .

تنش زخمی تیغ پاییز بود

نگاهش بهاری دل انگیز بود

در آن صبح كه جان داد و رفت

سراپایش از عشق لبریز بود

تاریخ روز حدیث موضوعی
طراح قالب : { معبرسایبری فندرسک}